Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Imprezy

11 wskazówek, jak wybrać najlepszy catering weselny i uniknąć katastrofy

Ślub to jeden z najbardziej niesamowitych dni w czyimś życiu, a catering musi być tego dnia absolutnie spektakularny. Bardzo ważne jest, aby wybrać najlepszą firmę cateringową, która będzie zarządzać działem żywności na wyjątkowy dzień i uniknąć niepotrzebnych niedogodności.

Spis treści
Porady
1. Zaplanuj odpowiedni budżet
2. Przetestuj przed wyborem!
3. Sprawdź opinie
4. Przyjrzyj się stylom serwowania i zastawy stołowej?
5. Wybierz kogoś, kto dobrze się komunikuje
6. Zrób test smaku
7. Porozmawiaj o ich elastyczności z menu
8. Porcje do serwowania
9. Sprawdź prawidłowe zachowanie zawodowe
10. Sprawdź, czy utrzymanie higieny jest prawidłowe
11. Podpisz umowę
Chcesz więcej wskazówek na ślub? Zarejestruj się poniżej, zrezygnuj w dowolnym momencie
Wniosek
Porady
Ważne jest, aby znaleźć i wybrać odpowiednią osobę do obsługi cateringu na ten wielki dzień. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, które pomogą Ci wybrać ten idealny.

1. Zaplanuj odpowiedni budżet
Po pierwsze, budżetowanie jest najważniejszą rzeczą, na którą musisz się zdecydować, zanim przejdziesz dalej w proces wyboru firmy cateringowej, a wiele par jest bardzo przytłoczonych cenami, gdy usłyszą o usługodawcach cateringowych. Więc przedyskutuj ze sobą pomysł i ustal liczbę, którą chciałbyś wydać w tym konkretnym sektorze, zanim spotkasz się z cateringiem.

2. Przetestuj przed wyborem!
Miej swój umysł i opcje otwarte i spotkaj się z co najmniej 4-5 firmami cateringowymi, zanim wybierzesz jednego na wydarzenie . Porównaj, co każdy z nich ma Ci do zaoferowania. Ciekawa jest oferta na przerwy kawowe.

3. Sprawdź opinie
Większość organizatorów ślubów i firm cateringowych ma obecnie swoją stronę internetową i jest to bardzo wygodny sposób na sprawdzenie recenzji i ocen firm cateringowych, z których decydujesz się wybrać. Sprawdzenie recenzji pomoże Ci sprawdzić skuteczność usług cateringowych i stopień ich obsługi.

4. Przyjrzyj się stylom serwowania i zastawy stołowej?
Niejednokrotnie zdarza się, że lokal nie jest przystosowany do zastawy stołowej potrzebnej do obsługi gości. Porozmawiaj z firmą cateringową, czy zapewnia odpowiednią zastawę stołową i pościel na stoły.

5. Wybierz kogoś, kto dobrze się komunikuje
Twój ślub to najważniejszy dzień w Twoim życiu i aby było to wydarzenie idealne do zdjęć, musisz przez cały czas komunikować się z planistami i cateringami i sprawdzać ich profil, aby zobaczyć, jak skutecznie komunikują się ze swoimi klientami iść do przodu.

6. Zrób test smaku
Test smaku jest najważniejszą częścią procesu selekcji, ponieważ musisz wybrać jedzenie, które smakuje nie mniej niż tak spektakularnie.

7. Porozmawiaj o ich elastyczności z menu
Przy planowaniu jadłospisu ważne jest, aby firma cateringowa była elastyczna z nagłymi zmianami w menu, aby uniknąć katastrof. Niektórzy goście mogą być uczuleni lub nie tolerować niektórych produktów spożywczych i składników, o czym można się dowiedzieć tylko na kartach RSVP. Porozmawiaj więc o tym, czy w razie potrzeby są otwarci na takie nagłe zmiany i modyfikacje.

8. Porcje do serwowania
Nie za dużo, nie za mniej, porcje każdego dania muszą być idealnej ilości. Sprawdź, czy zapewniają odpowiednie porcje i wielkości przystawek oraz dania głównego i dodatków.

9. Sprawdź prawidłowe zachowanie zawodowe
Profesjonalizm jest niezwykle ważny, gdy masz do czynienia z wszelkiego rodzaju imprezami lub usługodawcami. Trzeba obserwować, jak punktualnie i profesjonalnie wykonują swoją pracę i czy zwracają uwagę na szczegóły.

10. Sprawdź, czy utrzymanie higieny jest prawidłowe
Zatrudniając kogoś do obsługi setek gości, musisz sprawdzić, czy firmy cateringowe przygotowują posiłki w dobrze czystym i higienicznym środowisku i czy podejmują odpowiednie środki ostrożności, aby utrzymać świeżość posiłków.

11. Podpisz umowę
Gdy już zdecydujesz się na preferowaną firmę cateringową, poproś ich o podpisanie odpowiedniej pisemnej umowy, która zawiera wszystkie ważne punkty i liczby dla przyszłej wygody zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy cateringowej, a także w celu uniknięcia niepotrzebnych kłopotów.