Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Wnętrze i budowa

Jak zatrzymać wyciek w pękniętej rurze kanalizacyjnej?

Pęknięta rura hydrauliczna może łatwo zrujnować Twój dzień. Powinieneś jak najszybciej naprawić nieszczelną rurę, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia domu przez wodę. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby tymczasowo naprawić pękniętą rurę hydrauliczną podczas oczekiwania na profesjonalnych hydraulików. Niektóre z tych tymczasowych poprawek obejmują użycie zacisków do rur, szpachli epoksydowej, taśmy do naprawy instalacji hydraulicznych i tulei do rur.

Zaciski rurowe

Jeśli pęknięta rura kanalizacyjna jest odsłonięta i można do niej dosięgnąć, najlepszym rozwiązaniem do zatamowania wycieku jest obejma rurowa. Te zaciski można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami, sklepie samochodowym lub firmie dostarczającej hydraulikę. Zaciski są łatwe do zamocowania i zapewniają solidne uszczelnienie, które utrzyma instalację w stanie nienaruszonym do czasu przybycia profesjonalnego hydraulika. Klamry nie są rozwiązaniem trwałym, ale są skutecznym środkiem doraźnym. W rzi problemów pomoże http://hydraulik.krakow.pl/. Aby użyć tego narzędzia, wystarczy umieścić zacisk i kawałek gumy nad wyciekiem i dokręcić. Zacisk stworzy tymczasowe uszczelnienie, które zatrzyma wyciek.

Szpachlówka epoksydowa

Idealne do stosowania na rurach żeliwnych, związki epoksydowe mogą zdziałać cuda na starszych rurach. Aby żywica epoksydowa działała, należy odciąć dopływ wody do nieszczelnej rury. Po odcięciu wody i opróżnieniu rury należy wysuszyć i przeszlifować uszkodzoną część, aby żywica epoksydowa mogła przykleić się do powierzchni. Po zakończeniu szlifowania ponownie osusz rurę, aby usunąć wszelkie cząstki.

Nałóż szpachlówkę epoksydową na pękniętą rurę kanalizacyjną i dociśnij ją, aż utworzy spłaszczoną powierzchnię, która się dopasuje. Musisz to zrobić szybko, ponieważ szpachlówka epoksydowa zwykle zaczyna wysychać w ciągu 1-2 minut. Po umieszczeniu kitu należy pozostawić kit na około 1 godzinę, aby stwardniał i stwardniał. Po stwardnieniu kitu ponownie włącz wodę i upewnij się, że nie ma już wycieków w rurze kanalizacyjnej.

Taśma do naprawy hydrauliki

Silikonowa taśma naprawcza jest skuteczna w uszczelnianiu małych otworów i nieszczelności, które mogą wystąpić na połączeniach rur. Aby nałożyć ten produkt, wystarczy przycisnąć go do rury. Naciśnięcie spowoduje stopienie taśmy z rurą i zatrzymanie wycieku, dopóki nie przybędzie hydraulik. Zazwyczaj pieczęć ta utrzymuje się przez kilka dni, co daje hydraulikom czas na umówienie wizyty w celu zastosowania bardziej trwałego rozwiązania. Ponieważ jest niedroga i wytrzyma długo w przechowywaniu, taśma do naprawy instalacji hydraulicznych jest czymś, co każdy właściciel domu powinien mieć pod ręką.

Owijki i łatki do rur

Owijki lub łatki do rur są zwykle stosowane na rurach o średnicy do 6 cali. Wystarczy zakręcić wodę, przeszlifować powierzchnię i owinąć owijkę lub łatkę rury wokół pękniętego obszaru. Poczekaj, aż materiał stwardnieje przez następne 30 minut, a następnie powoli odkręć wodę i sprawdź, czy nie ma wycieków. Skuteczne rozwiązanie krótkoterminowe, owijki do rur i łatki to również produkty, które powinny znaleźć się w domowym zestawie naprawczym. Dobrze mieć pod ręką numer do specjalisty http://hydraulik-krk.pl/.

Rękawy naprawcze do instalacji wodociągowych

Połączenia i nieszczelności otworków można łatwo naprawić za pomocą tulei naprawczych do instalacji wodociągowych. Podobnie jak zaciski, tuleje naprawcze zapewniają mocną naprawę, która utrzyma się, dopóki profesjonalny hydraulik nie będzie w stanie zbadać problemu. Tuleje naprawcze są umieszczane na rurze po odcięciu dopływu wody i zaciskane na miejscu.

Pamiętaj, że powyższe rozwiązania hydrauliczne są tylko tymczasowe. Rozwiązania te nie naprawiają pękniętej rury kanalizacyjnej, ale zatrzymują przecieki w krótkim okresie. Wszystkie nieszczelne rury wymagają trwałego rozwiązania, w przeciwnym razie pęknięcie się rozprzestrzeni i problem powróci. Z tego powodu natychmiast po naprawieniu wycieku należy skontaktować się z profesjonalnymi hydraulikami.