Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Wnętrze i budowa

Wskazówki i kontrole dotyczące ogrzewania podłogowego

Jeśli masz w domu ogrzewanie podłogowe, będziesz wiedział, jak ważne jest i chcesz, aby służyło przez długie lata.

To samo dotyczy sytuacji, gdy kupiłeś ją i chcesz samodzielnie zainstalować elektryczne ogrzewanie podłogowe (ogrzewanie podłogowe wodne lub mokre powinny być instalowane przez profesjonalistę). Potrzebujesz kilku podstawowych wskazówek, trików i sprawdzeń, które możesz wykonać dla swojego systemu podłogowego.

Tak więc jest tutaj, aby pomóc. Wybraliśmy kilka podstawowych wskazówek i sprawdzeń, które możesz wykonać, jeśli masz już ogrzewanie podłogowe w swoim domu, takie jak konserwacja. Omówimy również kilka typowych błędów, których można uniknąć podczas samodzielnej instalacji systemu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najważniejszych wskazówkach i kontrolach dotyczących ogrzewania podłogowego…

Czy ogrzewanie podłogowe wymaga serwisu?

Ogrzewanie podłogowe jest w dużej mierze bezobsługowe i nie powinno być żadnych problemów, ale zaleca się regularne serwisowanie. Zawsze najlepiej jest regularnie konserwować system, aby mieć pewność, że działa płynnie i wydajnie. Więcej znajdziesz na stronie http://poznan.i-hydraulik.pl/.

Serwisowanie pozwala hydraulikom i inżynierom szukać oznak awarii lub problemów w systemie grzewczym. Mogą również udzielić właścicielom wskazówek, jak zmaksymalizować wydajność ogrzewania podłogowego .

Bycie proaktywnym jest o wiele lepsze niż czekanie na usterkę, gdy chcesz korzystać z ogrzewania, a następnie naprawienie problemu w ruchliwym okresie dla hydraulików. Czekanie może być droższe i spowodować, że ogrzewanie nie będzie działać tak efektywnie, dopóki nie zostanie naprawione, co nie jest idealne w zimie.

Wskazówka: O ile należy serwisować wszystkie systemy ogrzewania podłogowego, to system mokry – tzn. wykorzystujący wodę z bojlera – powinien być bezwzględnie serwisowany tak jak grzejniki

Odpowietrzanie mokrego ogrzewania podłogowego nie jest czymś, co należy robić regularnie. Jednak, jak w przypadku każdego systemu grzewczego, który wykorzystuje wodę do cyrkulacji ciepła przez rury, takie jak grzejniki, uwięzienie powietrza w systemie jest normalne.

W efekcie mała uwięziona kieszeń powietrza nie stanowi większego problemu, ale może wpływać na wydajność i równomierne rozprowadzanie ciepła. Krwawienie to proces wypuszczania uwięzionego powietrza w celu zapewnienia swobodnej cyrkulacji podgrzanej wody.

Chociaż niektórzy ludzie mogą odpowietrzać własne rury, zaleca się skontaktowanie się z hydraulikiem, jeśli nie masz pewności co do procesu.

Płukanie systemu

Podobnie jak krwawienie, jest to coś, z czym możesz się spotkać w przypadku grzejników i to samo dotyczy mokrego ogrzewania podłogowego. Czasami usłyszysz bulgoczące dźwięki i system musi zostać odblokowany.

Mokry system podłogowy skorzysta na sporadycznym spłukiwaniu. Nie jest to coś, co będziesz musiał często aranżować, ponieważ rury nie są tak ciasne jak grzejnik . Proces wymusza ciepłą wodę pod wysokim ciśnieniem i mieszankę antykorozyjnych chemikaliów, aby usunąć rdzę i szlam. W przypadku awarii pomoże specjalista http://awarie.wroclaw.pl/.

Pozwala również na zmianę płynu w celu zastąpienia go świeżą mieszanką, która łatwo zatrzymuje ciepło. W zależności od powagi problemu koszt płukania systemu będzie się różnić. Podobnie jak w przypadku centralnego ogrzewania, szlam może gromadzić się w rurach, gdy woda krąży w aktywnym systemie.

Sprawdź swój termostat

Dotyczy to elektrycznych i wodnych systemów ogrzewania podłogowego, ale przede wszystkim suchych systemów, w których ogrzewanie nie wyłącza się ani nie nagrzewa.

Może to być spowodowane problemem z termostatem lub okablowaniem. Należy sprawdzić termostat i sprawdzić, czy sonda podłogowa nie uległa awarii i jest prawidłowo podłączona do termostatu. Musisz to sprawdzić w przewodniku producenta. Jeśli termostat i czujnik temperatury działają dobrze, może być konieczne wezwanie elektryka.

Możesz łatwo zresetować termostat , postępując zgodnie z instrukcją obsługi dostarczoną z systemem grzewczym. Jeśli masz termostat bezprzewodowy lub zasilany bateryjnie, dobrym pomysłem jest również sprawdzenie baterii. Jeśli żadna z tych czynności nie działa, może to być potencjalnie usterka elektryczna, więc ponownie musisz wezwać wykwalifikowanego elektryka.

 

Wskazówki dotyczące instalacji ogrzewania podłogowego

Jeśli kupiłeś ogrzewanie podłogowe i chcesz je zainstalować samodzielnie, powinieneś to zrobić tylko w przypadku instalacji elektrycznych, są błędy, których powinieneś unikać. Są to dość powszechne, więc nie martw się, nie zrobisz tego jako pierwszy.

Przeczytaj instrukcję
Może to zabrzmieć głupio i oczywiste, ale nie przeczytanie instrukcji instalacji systemu podłogowego przed jego faktycznym montażem może spowodować późniejsze problemy. Etapy montażu zależą od marki i rodzaju ogrzewania podłogowego, a także marki, dlatego nie zakładaj niczego i przed rozpoczęciem prac zapoznaj się z instrukcją.

Kontynuuj testowanie
Podczas instalacji można wykonać kilka kroków, aby zminimalizować przyszłe problemy z ogrzewaniem podłogowym. Jednym z najlepszych jest testowanie. Należy przetestować system przed położeniem, po ułożeniu i przed położeniem podłogi na wierzchu.

Większość problemów, jeśli istnieją, zostanie ujawnionych na tym etapie. Jeśli system działa dobrze przed położeniem wykładziny podłogowej, istnieje niewielka szansa, że ​​po ułożeniu podłogi na wierzchu pojawi się usterka. To samo można powiedzieć o wodnym ogrzewaniu podłogowym. O ile rura nie zostanie fizycznie uszkodzona podczas instalacji, prawdopodobieństwo jej uszkodzenia jest niewielkie.

Elektryczny system ogrzewania podłogowego należy przetestować za pomocą multimetru do sprawdzenia rezystancji. To sprawdza integralność ogrzewania, aby upewnić się, że nie zostało uszkodzone podczas instalacji.

Uwaga: system będzie musiał być włączony, aby sprawdzić, czy nagrzewa się prawidłowo, ale nie dłużej niż 10 minut.

Przećwicz wszystko

Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale dobrym sposobem na upewnienie się, że wszystko pójdzie dobrze podczas instalacji, jest wcześniejsze przećwiczenie. Poinformuje Cię, czy brakuje Ci potrzebnych narzędzi lub masz dodatkowe pytania, które należy zadać producentowi, zanim zaczniesz prawdziwą rzecz. Zapoznaj się z instrukcją obsługi po jej przeczytaniu, ułatwi to sprawę.

Wskazówki dotyczące korzystania z ogrzewania podłogowego
Gdy wszystko jest już zamontowane i zainstalowane, chcesz prawidłowo korzystać z ogrzewania podłogowego. Dzięki tym wskazówkom urządzenie będzie działać przez wiele lat i może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. .

Używaj swoich termostatów efektywnie
Chociaż zimą należy pozostawić ogrzewanie podłogowe włączone przez cały czas, nie musi ono być utrzymywane w stałej, wysokiej temperaturze. Więc trzymaj go w obniżonym cieple. Następnie, gdy trzeba podnieść temperaturę, znacznie szybciej wzrośnie do komfortowego poziomu.

Użyj inteligentnego termostatu, aby ustawić system ogrzewania podłogowego z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego. Daje to znacznie większą kontrolę nad systemem i pomaga utrzymać rachunki za energię na jak najniższym poziomie. Możesz także ustawić temperatury na różne pory dnia, co pozwoli Ci zaoszczędzić do 25% na rachunkach za energię.

Pozostaw ogrzewanie podłogowe włączone
Przez całą zimę i część jesieni system ogrzewania podłogowego powinien być cały czas włączony. Jednak nie mamy na myśli wysokiej temperatury, powinna być w różnych temperaturach w zależności od użytkowania i aktywności w Twoim domu.

Dzieje się tak, ponieważ ogrzewanie podłogowe może nagrzewać się od dwóch do trzech godzin, więc najlepiej nie wyłączać go całkowicie. Utrzymywanie go włączonego w stale niskiej temperaturze zapewni, że Twój dom będzie ogrzewany szybciej, kiedy tego potrzebujesz.