Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Zdrowie

CO TO JEST ŁOKIEĆ GOLFISTY? (OBJAWY, PRZYCZYNY I LECZENIE)

Łokieć golfisty, znany również jako zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego, jest częstym urazem związanym ze sportowym zapaleniem ścięgna, w którym odczuwasz ból w miejscu, w którym ścięgna mięśnia przedramienia przyczepiają się do wewnętrznej strony łokcia na guzku kostnym. Ból może promieniować na nadgarstek i przedramię.

Przyśrodkowe zapalenie nadkłykcia jest podobne do łokcia tenisisty, które dotyczy zewnętrznej części łokcia i obejmuje stan zapalny. Golfiści nie są jedynymi ludźmi, którzy rozwinęli łokieć golfisty leczenie Warszawa. Osoby, takie jak tenisiści, którzy zaciskają palce i wielokrotnie używają nadgarstków, mogą również rozwinąć łokieć golfisty. Sposób rehabilitacji opisano na stronie http://rehabilitanci.warszawa.pl.

Bolesne zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego nie musi uniemożliwiać Ci cieszenia się ulubionymi zajęciami — ani gry w golfa. Odpowiednie leczenie, które możesz otrzymać od ekspertów, może pomóc Ci wrócić do normalności.

 

Objawy łokcia golfistów zazwyczaj obejmują:

 

Czułość i ból po wewnętrznej stronie łokcia. W niektórych przypadkach ból może rozprzestrzeniać się po wewnętrznej stronie przedramienia. Niektóre ruchy pogarszają ból.

Słabość. Możesz odczuwać osłabienie nadgarstków i dłoni.

Sztywność. Twój łokieć może boleć, zacisnąć pięść i czuć się sztywnym.

Drętwienie lub mrowienie. Możesz doświadczyć tych odczuć promieniujących do twoich palców, zazwyczaj małego i serdecznego palca.

Ból łokcia golfisty może pojawić się stopniowo lub nagle. Może się pogorszyć, gdy:

Uścisnąć dłoń

Huśtaj się rakietą lub kijem golfowym

Podnosić ciężary

Rzuć lub wymachuj piłką

Podnieś przedmiot dłonią w dół

Przekręć klamkę

Zegnij nadgarstek

 

PRZYCZYNY ŁOKCIA GOLFISTÓW

Istnieje wiele przyczyn łokci golfistów. Nadmierna siła, której używasz, gdy zginasz nadgarstek w kierunku dłoni, może spowodować stan. Inne potencjalne przyczyny łokcia golfisty to:

Słabe mięśnie nadgarstka i ramion

Używanie serwu z wirowania lub serwowania z dużą siłą

Niosąc ciężką walizkę

Rzucanie oszczepem

Obsługa piły łańcuchowej

Rąbanie drewna siekierą

Częste używanie innych narzędzi ręcznych

Używanie zbyt ciężkiej, zbyt krótkiej, zbyt mocno naciągniętej rakiety tenisowej

Niektóre osoby mogą być zagrożone z powodu czynności, które wykonują w pracy. Jeśli czynności obejmują ciągłe zginanie lub skręcanie nadgarstka, może to spowodować naprężenie ścięgna.

Osoby w zawodach wysokiego ryzyka to:

Hydraulicy

Rzeźnika

Kucharze

Zwykli użytkownicy komputerów

Budowlańcy

Malarze

pracownicy linii montażowej

Zawsze, gdy odczuwasz niewyjaśniony, przewlekły ból, skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę bólu i otrzymać leczenie.

Jeśli lekarz może określić, jaka aktywność powoduje łokieć golfisty, zatrzymanie tej aktywności może w końcu zmniejszyć ból.

Odpoczynek zwykle skutkuje poprawą, gdy masz łokieć golfisty. Ale jeśli masz poważne objawy lub gdy odpoczynek przynosi tylko niewielką ulgę, powinieneś udać się do ich lekarza, w szczególności do specjalisty ortopedy i medycyny sportowej, który ma doświadczenie i przeszkolenie w diagnozowaniu i leczeniu łokcia golfisty.

 

GOLFIŚCI OPCJE LECZENIA ŁOKCI

Lekarze zazwyczaj przeprowadzają badanie fizykalne, aby zdiagnozować łokieć golfisty. Podczas wizyty ortopeda sprawdzi Twój nadgarstek, łokieć i palce, aby zobaczyć, w jakim stopniu możesz nimi poruszać.

Nasz lekarz może również wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak złamanie łokcia. Zdjęcie rentgenowskie to bezbolesne, szybkie badanie obrazowe, które pozwala lekarzom na wykonanie zdjęć wewnętrznych struktur i kości.

Po diagnozie:

Lekarz zazwyczaj najpierw próbuje leczyć stan metodami niechirurgicznymi. Te metody zazwyczaj pomagają odzyskać zdrowie w ciągu kilku miesięcy. Niektóre zabiegi niechirurgiczne mogą obejmować:

Lód : Nakładanie lodu na łokieć kilka razy dziennie przez około 20 minut może pomóc złagodzić ból łokcia.

Odpoczynek : Aktywność sportowa i powtarzające się ruchy mogą pogorszyć stan łokcia golfisty. Nasz lekarz może również zlecić noszenie ortezy na ramieniu.

Leki przeciwbólowe : Ibuprofen (Advil), acetaminofen (Tylenol), naproksen sodu (Aleve) i inne leki dostępne bez recepty mogą zmniejszać stan zapalny i ból. W cięższych przypadkach lekarz może przepisać silniejszy środek przeciwbólowy.

Fizjoterapia: Podczas fizjoterapii fizjoterapeuta może pokazać różne ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.

Ćwiczenia
Rozciąganie i ćwiczenia mięśni ramion mogą pomóc w leczeniu lub zapobieganiu łokciu golfisty. Zapytaj fizjoterapeutę lub lekarza o rodzaje ćwiczeń, które mogą pomóc. Udzielą Ci bardziej zindywidualizowanych rekomendacji, takich jak:

Przedłużanie palców: ściskasz wszystkie pięć opuszków palców, rozciągając wokół nich gumkę. Następnie wyciągnij palce tak daleko od siebie, jak pozwoli na to gumka.

Ściskanie piłki: Dzięki ściskaniu wykonasz proste ćwiczenie z użyciem środka przeciwstresowego lub piłki. Umieścisz piłkę w dłoni dotkniętej chorobą i zaciśniesz ją w pięść. Następnie ściśnij i wypuść kulkę w kilku powtórzeniach, aby wzmocnić przedramię.

Pronacja i supinacja przedramienia: W tym ćwiczeniu będziesz trzymać ciężki przedmiot, na przykład młotek. Połóż uszkodzone przedramię na kolanie lub stole, aby zapewnić stabilność. Trzymaj młotek (lub inny przedmiot) tak, aby dłoń była równoległa do ciała. Następnie obróć rękę tak, aby dłoń była skierowana w dół. Wróć do pierwotnej pozycji i obróć rękę tak, aby Twoja dłoń była teraz skierowana w stronę sufitu.

Wyprosty nadgarstka: Zanim wykonasz to ćwiczenie, musisz uzyskać ciężar jednego funta. Połóż uszkodzone przedramię na kolanie lub stole, zawieszając rękę nad krawędzią. Umieść ciężar w tej ręce i trzymaj go, powoli podnosząc i opuszczając.

Operacja

W rzadkich przypadkach łokcia golfisty konieczna jest operacja, ale szczególnie, jeśli po roku nadal odczuwasz ból łokcia. Nasi chirurdzy ortopedzi są ekspertami i mają doświadczenie w minimalnie inwazyjnej chirurgii artroskopowej. Dzięki tej procedurze nasz chirurg wykonuje drobne nacięcia i używa elastycznych, cienkich narzędzi do naprawy uszkodzeń. Chirurgia artroskopowa zapewnia minimalne blizny i szybszy powrót do zdrowia niż tradycyjna, otwarta chirurgia.

Twoje szanse na całkowite wyleczenie z łokcia golfisty są spore. Masz większą szansę na szybki powrót do zdrowia, jeśli zatrzymasz aktywność powodującą stan, gdy tylko zaczną się objawy. Postępuj zgodnie z instrukcjami naszego lekarza dokładnie tak, jak im zalecił.

Kontynuuj rozciąganie ramienia, nakładaj lód na kontuzję i ćwicz ćwiczenia wzmacniające, aby wspomóc gojenie i zapobiec nawrotom łokcia golfisty.